Strony
- Strona główna
- Olejki i kompozycje zapachowe
- Perfumy damskie i męskie
- Oleje do masażu
- Naturalne kosmetyki Exclusive
- Musujące sole do kąpieli
- Sole do kąpieli
- Sole do kąpieli Exclusive
- Sole do pielęgnacji stóp
- Świece zapachowe
- Naturalne kadzidła indyjskie
- Mydła w płynie
- Lista adresowa
- Plan Marketingowy
- Zestawy startowe
- Wypłata prowizji
- Zostań Partnerem Aroma Group
- Promocja
- Szkolenia online w serwisie YouTube
- Kontakt
sobota, 31 grudnia 2011
Katalog Aroma Group nr 1/2012 w sprzedaży!
Katalog Aroma Group nr 1/2012 już dostępny.
Stron: 52.
Cena detaliczna: 4,15 zł.
Cena hurtowa: 2,91 zł.
Kliknij tutaj, aby pobrać online.
Zapraszamy do obejrzenia katalogu online (pokaz slajdów).
środa, 28 grudnia 2011
Olejki eteryczne w życiu codziennym - w sali konferencyjnej
DOCEŃMY ZAPACHY NATURY W SALI KONFERENCYJNEJ
Wrażenia zapachowe z otaczającego nas świata mają ogromny wpływ na samopoczucie i stany emocjonalne, l0 milionów komórek węchowych w naszych nozdrzach reaguje bez przerwy na cząsteczki substancji zapachowych unoszące się w powietrzu. Na szczęście rejestrujemy świadomie tylko pierwsze sygnały, na które reagujemy od razu, a następnie ich odbieranie w mózgu przenosi się do podświadomości. Nie moglibyśmy inaczej funkcjonować w oceanie otaczających nas zapachów. Zapach ciepły, korzenny, leśny, zmysłowy, kobiecy, męski, zapach domu, kąpieli, kosmetyków, potraw - tak rozróżniamy zapachy i tak je nazywamy. Zawsze jest to nazwa skojarzenia z sytuacją lub partnerem, kwiatem, owocem, domem, miejscem pracy, balem itd. Zapach funkcjonuje w naszej pamięci jako skojarzenie miłe lub niemiłe, przyjazne i ciepłe lub złe, stresujące, drażniące, chłodne, przeszkadzające. Tymi skojarzeniami można sterować.
Oparta na sięgającej w prehistorię wiedzy współczesna nauka o roli zapachu obejmuje również aromaterapię - sztukę wykorzystania naturalnych zapachów. Aromaterapia to nie tylko stosowanie wonnych olejków eterycznych pozyskiwanych z roślin i odbieranie wywoływanych przez nie bodźców węchowych. Idea aromaterapii sięga głęboko w sferę psychiki człowieka, a także fizjologicznego oddziaływania składników olejków eterycznych na funkcje organizmu człowieka. Stworzenie przyjemnej atmosfery otoczenia przyjaznym zapachem to tylko jeden aspekt stosowania naturalnych olejków eterycznych.
Cząsteczki substancji zapachowych olejków eterycznych oddziałują na stany psychiczne. W zależności od doboru olejków ich składniki powodują uspokojenie, wyciszenie stresu, poprawiają koncentrację myśli, stymulują proces uczenia się i przyswajania wiedzy, pobudzają zmęczony umysł. Poprawiają zdolność kojarzenia. Te szczególne właściwości wybranych olejków eterycznych należy szczególnie docenić podczas sympozjów, konferencji, szkoleń, wielogodzinnych narad, gdy szczególnie przydatne jest skupienie, łatwość przyswajania wiedzy, refleks i dobra pamięć. Takie efekty dają między innymi:
- Chiński olejek mięty pieprzowej (Mentha piperita) o rześkim, świeżym zapachu mentolu, który poprawia koncentrację, usuwa zmęczenie pracą umysłową.
- Sycylijski olejek cytrynowy (Citrus limonum) o ciepłym, świeżym zapachu dojrzałego owocu cytryny - orzeźwia i stymuluje mikrokrążenie.
- Francuski olejek rozmarynowy (Rosmarinus officinalis) - z ziołową nutą Lazurowego Wybrzeża - stymuluje i pobudza, pokonując dekoncentrację i zmęczenie.
- Hiszpański olejek bazyliowy (Ocimum basilicum) z ziołową nutą gorącego hiszpańskiego lata przełamuje zmęczenie i odświeża.
Aby uzyskać efekt pełnej koncentracji i świeżości umysłu, wystarczy:
Wkroplić na powierzchnię wody w kominku aromaterapeutycznym i zapalić świeczkę, której płomień rozgrzeje wodę, a olejki wypełnią przestrzeń mgiełką zapachów natury. Odparowanie zawartości miseczki trwa około 20 minut.Często problem zapachowy stwarzają pomieszczenia otaczające sale - kuluary, korytarze, sale wystawowe. Do odświeżenia atmosfery i dezynfekcji powietrza wystarczy odparować (w podobnych proporcjach jak w sali konferencyjnej):
- 6 kropli olejku pomarańczowego
Zapach sycylijskiej pomarańczy skojarzony z korzenną ciepłą wonią kory cejlońskiego drzewa cynamonowego ociepli i udomowi atmosferę wnętrz hotelowych i centrów kongresowych. Dobieranie olejków eterycznych zgodnie ze sztuką aromaterapii i tworzenie oryginalnych kompozycji zapachów natury nada każdemu wnętrzu niepowtarzalny i indywidualny klimat. Do odświeżania zadymionych pomieszczeń można zastosować kompozycję zapachową Antitabak, która skutecznie neutralizuje zapach tytoniu i wypełnia pomieszczenia świeżą, aromatyczną wonią.
sobota, 24 grudnia 2011
środa, 21 grudnia 2011
Jak wybrać odpowiednie perfumy?
Wybór odpowiadającego nam zapachu perfum jest zdecydowanie trudniejszy niż może się to wydawać. Dla wielu osób stanowi on nawet swoiste wyzwanie. Nie łatwo jest bowiem po jednorazowym powąchaniu perfum stwierdzić, że są one dla nas odpowiednie. Perfumy są mieszaniną starannie wyselekcjonowanych i połączonych ze sobą w jedną całość wielu zapachów, które często różnią się od siebie w nieznacznym stopniu. Ze względu na szeroką gamę, dostępnych w wielu perfumeriach, produktów wybór całkowicie odpowiadającego nam zapachu, z którego będziemy zadowoleni aż do ostatniej kropli, nie zawsze okazuje się prosty.
Przy kupnie perfum najprostszą metodą jest kierowanie się informacjami na temat nut zapachowych już posiadanych przez nas perfum, z których jesteśmy zadowoleni. Jest bowiem duże prawdopodobieństwo, że konkretna nuta zapachowa odpowiadająca danej osobie będzie jej się podobać również po lekkiej modyfikacji, bądź pod postacią innej marki. Przykładowo osobie lubiącej zapachy z kategorii perfum wodnych (morskich), wyróżniających się charakterystyczną świeżością, której ulubionym zapachem będzie Cool Water Davidoff, powinny również przypaść do gustu perfumy o podobnej nucie, jak Acqua di Gio Armani czy też L’eau par Kenzo.
Jeśli jednak zdecydujemy się na całkowitą metamorfozę naszych perfum najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest udanie się do najbliższej naszego miejsca zamieszkania perfumerii i przetestowanie (najlepiej na własnej skórze, ponieważ papierki nie zawsze idealnie oddają konkretny zapach) paru godnych uwagi perfum. Trzeba jednak pamiętać, że próbowanie jednorazowo zbyt dużej ilości zapachów przyniesie efekt odwrotny do zamierzonego. Do perfumerii najlepiej udać się w godzinach przedpołudniowych, dzięki czemu przez cały dzień można bez pośpiechu ocenić testowane zapachy. Jeśli trafimy na odpowiadające nam perfumy, można w wolnej chwili usiąść przed komputerem i dokonać ich zakupu przez Internet, bowiem perfumeria internetowa z pewnością zaproponuje je nam w dużo atrakcyjniejszej cenie.
środa, 14 grudnia 2011
Olejki eteryczne w życiu codziennym - w zimowo-świątecznym czasie
Do pięknych zapachów świątecznych zapamiętanych z rodzinnej tradycji, przełomu roku i karnawałowych szaleństw pomogą powrócić pachnące naturalnie olejki eteryczne i aromaterapia. Możemy nasycić nasze domy i wnętrza naturalnymi zapachami olejków eterycznych przypominającymi babcine wypieki świąteczne oraz urok świeżej pachnącej jodły.
Wiek XXI jest niewątpliwym czasem nowoczesności, elektroniki, metalu i szkła, ale w polskiej tradycji Święta, uroczyste przywitanie Nowego Roku, a następnie czas karnawału świętujemy od lat podobnie uroczyście. Święta Bożego Narodzenia w gronie rodzinnym zachowując odrobinę refleksji, wyciszenia i niepowtarzalnej atmosfery ciepła i pojednania. Przywitanie Nowego Roku i zabawy karnawałowe w bardziej radosnej i wesołej atmosferze. Ale niezmiennie ten okres świąteczny, przełomu roku i karnawału przywołują z pamięci te same zapachy polskich tradycyjnych potraw, choinki, zimnych ogni i szampana. Tempo życia narzuca nam inny styl świąteczno- balowych przygotowań, bo nie zawsze mamy czas w zabieganej codzienności pomyśleć o nich wcześniej. To powoduje, że kupujemy gotowe dania, ciasta i wyciągamy z piwnicy zeszłoroczną plastikową choinkę, a na wyjściowe wieczory wychodzimy zmęczeni i zdenerwowani. Warto wiec skorzystać z aromaterapii i wkroczyć wraz z nią w świat świąteczno - karnawałowych zapachów. Do zapamiętanych z rodzinnej tradycji pięknych zapachów świątecznych, przełomu roku i karnawałowych szaleństw pomogą powrócić pachnące naturalnie olejki eteryczne i aromaterapia. Możemy nasycić nasze domy i wnętrza naturalnymi zapachami olejków eterycznych przypominającymi babcine wypieki świąteczne oraz urok świeżej pachnącej jodły. Kominek aromaterapeutyczny, w którym ciepło zapalonej świeczki nasyci zapachami olejków nasze mieszkania, przywoła zapach zimowego lasu. Światło płomienia wprowadzi i odda świąteczny nastrój choć zapomnieliśmy już o choinkach na których gałązkach pobłyskiwały świeczki, bo zastąpiły je kolorowo świecące lampki choinkowe.
Wonne naturalne olejki eteryczne lub specjalnie skomponowane ich mieszanki przywrócą te świąteczne zapachy i nastroje. 10 kropli olejku sosnowego, jodłowego lub jałowcowego, wkroplone do miseczki kominka na powierzchnię wody wypełnią całe pomieszczenie świątecznym leśnym zapachem. Zawartość kominka zużyje się po około 30 minutach i to wystarczy na cały wieczór lub świąteczny obiad. Z nauki aromaterapii wiadomo, że olejek sosnowy i jodłowy poprawiają nastrój, usuwają napięcie i zapobiegają zmęczeniu i senności. Olejki eteryczne z natury swojej są silnymi środkami bakteriobójczymi, stąd ich stosowanie nie tylko nawania, poprawia samopoczucie ale również dezynfekuje pomieszczenia zapobiegając rozprzestrzenianiu się bakterii, służy więc zdrowiu chroniąc przed infekcjami dróg oddechowych. Jeśli brak pomysłu na prezent dla rodziny lub znajomych doskonałym podarunkiem jest im kominek aromaterapeutyczny z olejkiem. Kupując kominek należy pamiętać o tym, że miseczka kominka do której wlewa się olejek i wodę musi być otwarta i łatwa do umycia, a ten warunek nie zawsze spełniają kominki o wymyślnych kształtach domków, grzybków itp. Im prostszy kominek tym lepszy.
Zapach świątecznego wnętrza to również woń goździków w piernikach, cynamonu w kompocie, skórek pomarańczy i cytryn, czy mandarynek. Aromat imbiru, kardamonu, pieprzu, gałki muszkatołowej - przypraw używanych w świątecznych daniach towarzyszy nieodłącznie spotkaniom i wizytom. Wszystkie te przyprawy zawdzięczają swój zapach olejkom eterycznym, które po wydestylowaniu z roślin znajdują szerokie zastosowanie w aromaterapii.
Oto kilka przepisów na świąteczne zapachy do zastosowania w kominkach aromaterapeutycznych:
Olejek pomarańczowy – 5 kropli
Olejek cynamonowy z kory – 5 kropli
Tak skomponowane olejki eteryczne o pomarańczowo - korzennym zapachu lekko pobudzają przy zmęczeniu, poprawiają nastrój i dezynfekują powietrze.
Olejek mandarynkowy – 5 kropli
Wiek XXI jest niewątpliwym czasem nowoczesności, elektroniki, metalu i szkła, ale w polskiej tradycji Święta, uroczyste przywitanie Nowego Roku, a następnie czas karnawału świętujemy od lat podobnie uroczyście. Święta Bożego Narodzenia w gronie rodzinnym zachowując odrobinę refleksji, wyciszenia i niepowtarzalnej atmosfery ciepła i pojednania. Przywitanie Nowego Roku i zabawy karnawałowe w bardziej radosnej i wesołej atmosferze. Ale niezmiennie ten okres świąteczny, przełomu roku i karnawału przywołują z pamięci te same zapachy polskich tradycyjnych potraw, choinki, zimnych ogni i szampana. Tempo życia narzuca nam inny styl świąteczno- balowych przygotowań, bo nie zawsze mamy czas w zabieganej codzienności pomyśleć o nich wcześniej. To powoduje, że kupujemy gotowe dania, ciasta i wyciągamy z piwnicy zeszłoroczną plastikową choinkę, a na wyjściowe wieczory wychodzimy zmęczeni i zdenerwowani. Warto wiec skorzystać z aromaterapii i wkroczyć wraz z nią w świat świąteczno - karnawałowych zapachów. Do zapamiętanych z rodzinnej tradycji pięknych zapachów świątecznych, przełomu roku i karnawałowych szaleństw pomogą powrócić pachnące naturalnie olejki eteryczne i aromaterapia. Możemy nasycić nasze domy i wnętrza naturalnymi zapachami olejków eterycznych przypominającymi babcine wypieki świąteczne oraz urok świeżej pachnącej jodły. Kominek aromaterapeutyczny, w którym ciepło zapalonej świeczki nasyci zapachami olejków nasze mieszkania, przywoła zapach zimowego lasu. Światło płomienia wprowadzi i odda świąteczny nastrój choć zapomnieliśmy już o choinkach na których gałązkach pobłyskiwały świeczki, bo zastąpiły je kolorowo świecące lampki choinkowe.
Wonne naturalne olejki eteryczne lub specjalnie skomponowane ich mieszanki przywrócą te świąteczne zapachy i nastroje. 10 kropli olejku sosnowego, jodłowego lub jałowcowego, wkroplone do miseczki kominka na powierzchnię wody wypełnią całe pomieszczenie świątecznym leśnym zapachem. Zawartość kominka zużyje się po około 30 minutach i to wystarczy na cały wieczór lub świąteczny obiad. Z nauki aromaterapii wiadomo, że olejek sosnowy i jodłowy poprawiają nastrój, usuwają napięcie i zapobiegają zmęczeniu i senności. Olejki eteryczne z natury swojej są silnymi środkami bakteriobójczymi, stąd ich stosowanie nie tylko nawania, poprawia samopoczucie ale również dezynfekuje pomieszczenia zapobiegając rozprzestrzenianiu się bakterii, służy więc zdrowiu chroniąc przed infekcjami dróg oddechowych. Jeśli brak pomysłu na prezent dla rodziny lub znajomych doskonałym podarunkiem jest im kominek aromaterapeutyczny z olejkiem. Kupując kominek należy pamiętać o tym, że miseczka kominka do której wlewa się olejek i wodę musi być otwarta i łatwa do umycia, a ten warunek nie zawsze spełniają kominki o wymyślnych kształtach domków, grzybków itp. Im prostszy kominek tym lepszy.
Zapach świątecznego wnętrza to również woń goździków w piernikach, cynamonu w kompocie, skórek pomarańczy i cytryn, czy mandarynek. Aromat imbiru, kardamonu, pieprzu, gałki muszkatołowej - przypraw używanych w świątecznych daniach towarzyszy nieodłącznie spotkaniom i wizytom. Wszystkie te przyprawy zawdzięczają swój zapach olejkom eterycznym, które po wydestylowaniu z roślin znajdują szerokie zastosowanie w aromaterapii.
Oto kilka przepisów na świąteczne zapachy do zastosowania w kominkach aromaterapeutycznych:
Olejek pomarańczowy – 5 kropli
Olejek cynamonowy z kory – 5 kropli
Tak skomponowane olejki eteryczne o pomarańczowo - korzennym zapachu lekko pobudzają przy zmęczeniu, poprawiają nastrój i dezynfekują powietrze.
Olejek mandarynkowy – 5 kropli
Olejek goździkowy z pąków – 5 kropli
Taka mieszanka o cytrusowo - korzennej nucie ma właściwości dezynfekujące, odpręża i uspokaja.
Olejek cytrynowy – 7 kropli
Olejek muszkatołowy z gałki – 3 krople
Olejki te nasycą wnętrze aurą świeżości i Dalekiego Wschodu, pozwolą usunąć zmęczenie i znużenie, przywrócą witalność.
Olejki te można również stosować w odświeżaczach powietrza, kamionkowych nawilżaczach zawieszonych na grzejnikach lub naczyniach z pot-pourii, czyli suszonymi mieszankami kwiatów. W zamkniętych zimowych wnętrzach przynoszą świeżość i aurę zapachów natury.
Do balu i przed wyjściem na uroczysty wieczór warto się przygotować i odprężyć, tak aby zabawa nie była przykrym obowiązkiem, lecz prawdziwą przyjemnością z niezapomnianymi wrażeniami. Na pewno warto wskoczyć do pachnącej kąpieli z dodatkiem wonnych olejków odprężających i relaksujących. Do wanny ciepłej wody wkroplić 10 kropli olejku drzewa różanego i 5 kropli olejku lawendowego. Piętnastominutowy relaks w wonnej kąpieli oprócz miłych wrażeń zapachowych przyniesie odprężenie i dobry nastrój. Przygotowując się do długiej zabawy zamiast kąpieli można też odprężyć się masażem z dodatkiem wonnych olejków. Olejek neroli, otrzymywany i pachnący kwiatami pomarańczy - 3 krople i olejek ylangowy z egzotycznych kwiatów kanangi - 2 krople rozcieńczone w 10 ml oleju ze słodkich migdałów usuną zmęczenie i wprawią w dobry zmysłowy nastrój. Masaż aromaterapeutyczny wymaga ręki specjalisty, ale naprawdę warto w tym dniu poświęcić pół godziny na dobry relaksujący masaż. Zmęczenie i rozdrażnienie mogą popsuć nawet najlepiej przygotowaną zabawę w wytwornym towarzystwie i miejscu.
A po balu dla osób szczególnie zmęczonych całonocną zabawą, jedzeniem i trunkami polecamy mieszkankę: 5 kropli olejku rozmarynowego i 5 kropli olejku sandałowego dla niewyspanych i skacowanych. Olejek rozmarynowy i sandałowy łatwiej pomogą pokonać skutki całonocnej hulanki.
Stosując olejki eteryczne należy pamiętać o tym, żeby zawsze były najwyższej jakości i pochodziły z pewnego źródła. To właśnie gwarantują produkty Aroma Group®, wśród których można znaleźć wiele pachnących olejków eterycznych i ich mieszanek, z których można wybrać dla siebie ulubione zapachy.
Taka mieszanka o cytrusowo - korzennej nucie ma właściwości dezynfekujące, odpręża i uspokaja.
Olejek cytrynowy – 7 kropli
Olejek muszkatołowy z gałki – 3 krople
Olejki te nasycą wnętrze aurą świeżości i Dalekiego Wschodu, pozwolą usunąć zmęczenie i znużenie, przywrócą witalność.
Olejki te można również stosować w odświeżaczach powietrza, kamionkowych nawilżaczach zawieszonych na grzejnikach lub naczyniach z pot-pourii, czyli suszonymi mieszankami kwiatów. W zamkniętych zimowych wnętrzach przynoszą świeżość i aurę zapachów natury.
Do balu i przed wyjściem na uroczysty wieczór warto się przygotować i odprężyć, tak aby zabawa nie była przykrym obowiązkiem, lecz prawdziwą przyjemnością z niezapomnianymi wrażeniami. Na pewno warto wskoczyć do pachnącej kąpieli z dodatkiem wonnych olejków odprężających i relaksujących. Do wanny ciepłej wody wkroplić 10 kropli olejku drzewa różanego i 5 kropli olejku lawendowego. Piętnastominutowy relaks w wonnej kąpieli oprócz miłych wrażeń zapachowych przyniesie odprężenie i dobry nastrój. Przygotowując się do długiej zabawy zamiast kąpieli można też odprężyć się masażem z dodatkiem wonnych olejków. Olejek neroli, otrzymywany i pachnący kwiatami pomarańczy - 3 krople i olejek ylangowy z egzotycznych kwiatów kanangi - 2 krople rozcieńczone w 10 ml oleju ze słodkich migdałów usuną zmęczenie i wprawią w dobry zmysłowy nastrój. Masaż aromaterapeutyczny wymaga ręki specjalisty, ale naprawdę warto w tym dniu poświęcić pół godziny na dobry relaksujący masaż. Zmęczenie i rozdrażnienie mogą popsuć nawet najlepiej przygotowaną zabawę w wytwornym towarzystwie i miejscu.
A po balu dla osób szczególnie zmęczonych całonocną zabawą, jedzeniem i trunkami polecamy mieszkankę: 5 kropli olejku rozmarynowego i 5 kropli olejku sandałowego dla niewyspanych i skacowanych. Olejek rozmarynowy i sandałowy łatwiej pomogą pokonać skutki całonocnej hulanki.
Stosując olejki eteryczne należy pamiętać o tym, żeby zawsze były najwyższej jakości i pochodziły z pewnego źródła. To właśnie gwarantują produkty Aroma Group®, wśród których można znaleźć wiele pachnących olejków eterycznych i ich mieszanek, z których można wybrać dla siebie ulubione zapachy.
środa, 7 grudnia 2011
Jaka jest różnica między wodą perfumowaną a wodą toaletową?
Dla części osób powyższe pytanie jest oczywiste, można nawet powiedzieć banalne. Jednak znajdą się i tacy, dla których podanie różnicy między wodą perfumowaną, czyli tzw. EDP (Eau de Parfum) a wodą toaletową EDT (Eau de Toilette) nie jest już takie proste i jednoznaczne.
Trzeba pamiętać, że woda perfumowana i woda toaletowa tego samego zapachu przez różnice w zawartości ilości olejków zapachowych nie często będą pachnieć tak samo. Wody toaletowe w znaczącej przewadze są lżejsze od wód perfumowanych, które to z kolei mają trwalszy zapach i wolniej się je zużywa. Stąd różnica w cenie, perfumerie w swojej ofercie wody perfumowane tego samego zapachu co wody toaletowe mają w wyższej cenie.
Producenci rozcieńczają olejki zapachowe w alkoholu (z dokładnością do 1%) i w zależności od tego rozcieńczenia, czyli precyzując bardziej szczegółowo od stężenia olejków, zależy do jakiej kategorii zakwalifikowany zostanie dany produkt. Następnie gotowe produkty możemy nabywać w perfumeriach, bądź też w atrakcyjniejszej cenie w perfumeriach internetowych (tzw. perfumeriach online).
W ten oto sposób można wyróżnić następujący podział „perfum”:
Perfumy - prawdziwymi perfumami tytułuje się zapachy o stężeniu olejków zapachowych w przedziale ok. 20-40%. Perfumy takie są jednak rzadkością ze względu na bardzo wysoką cenę (powyżej tysiąca złotych).
Woda perfumowana - najpopularniejszy gatunek zapachów damskich. Zawartość olejków zapachowych wynosi ok. 8-20%, co pozwala na utrzymywanie się zapachu przez cały dzień.
Woda toaletowa - jest ona najpopularniejsza wśród zapachów męskich. Przedział zawartości olejków zapachowych zawartych w wodach toaletowych jest szacowany na ok. 5-10%.
Woda kolońska - zapachy te mają stężenie olejków zapachowych na poziomie ok. 3-5%.
Nieliczna grupa producentów wyróżnia ponadto wodę odświeżającą, w której stężenie olejków zapachowych jest już bardzo niskie i mieści się w przedziale ok. 1-3%.
środa, 30 listopada 2011
Olejki eteryczne w życiu codziennym - w saunie
Specjaliści w dziedzinie aromaterapii zalecają wprowadzanie olejków eterycznych za pomocą inhalacji, masażu bądź okładów, czyli drogą układu oddechowego lub poprzez skórę do układu krwionośnego. Środowisko sauny stwarza specyficzne warunki, dzięki którym olejki zapachowe przedostają się wszystkimi, wyżej wymienionymi sposobami, tzn. dzięki wysokiej temperaturze i regulowanej wilgotności - odpowiednik inhalatora - zapach wnika drogami oddechowymi, natomiast wysoka temperatura rozszerza powierzchowne naczynia krwionośne i zwiększa potliwość, co ułatwia wnikanie olejku do wnętrza organizmu poprzez skórę. Pozytywnym skutkiem takiego wnikania olejków zapachowych do organizmu jest fakt, że korzystne ich właściwości nie są niszczone przez enzymy układu pokarmowego.
Do wykorzystania w saunie polecamy w szczególności olejek sosnowy i eukaliptusowy.
Olejki eteryczne można nabyć w sklepie Aroma Group®.
środa, 23 listopada 2011
Najczęściej spotykane składniki perfum
Wyróżniamy kilka kategorii:
- Cytrusowe:
- Cytryna - drzewo wywodzące się z Azji, uprawiane w strefach ciepłego klimatu, dla pozyskiwania jej owoców. Do perfum dodawany jest olejek cytrynowy pozyskiwany z niedojrzałych owoców, o charakterystycznej, świeżej woni, jednak dość szybko ulatniają się po aplikacji.
- Limonka - drzewa te uprawiane są głównie w Meksyku, Brazylii, Peru. Limonka to jedyny owoc podlegający procesom destylacji. Olejek eteryczny pochodzący z tych owoców jest bardzo świeży, ma lekko drażniący zapach. Stosuje się go w perfumach najczęściej w połączeniu z miętą.
- Pomarańcza - głównie uprawiana w Brazylii, a pochodząca z Chin. Zapach wydobywa się głównie przez ścieranie skórki tych owoców.
- Kwiatowe:
- Róża - istnieje wiele odmian tych kwiatów, z których płatków otrzymuje się olejek różany. Jego zapach charakteryzuje się trwałością i pięknym aromatem. Popularnymi odmianami róż, które możemy znaleźć w perfumach to: róża bułgarska, stulistna czy tzw. „twarz anioła”
- Jaśmin - charakterystyczne, duże białe kwiaty, z których pozyskuje się naturalny, piękny zapach. Zrywa się je jedynie w godzinach porannych, aby nie utracić cennego zapachu.
- Tuberoza - kwiat z rodziny liliowatych, o bardzo głębokim, nieco drzewnym zapachu. Stanowi jeden z najdroższych składników zapachowych.
- Orientalne:
- Cynamon - drzewa cynamonowe uprawiane są w klimacie subtropikalnym. Olejek wydobywany jest z korzeni, liści i kory. Ma dość słodki zapch.
- Wanilia - pochodzi z tzw. krzewu waniliowego, owoców tropikalnej orchidei pnącej. Ekstrakcji podlegają dobrze znane wszystkim długie, brązowe laski wanilii, z których otrzymuje się piękny zapach.
- Drzewne:
- Drzewo cedrowe - łagodna drzewna woń otrzymywana jest najczęściej z dwóch odmian tego drzewa- północnoamerykańskiego (czerwonego) lub marokańskiego jałowca.
- Drzewo sandałowe - uprawiane głównie w Australii i Indiach. Balsamiczny, łagodny olejek pochodzi z destylacji sproszkowanych części tego drzewa- głownie kory i korzeni.
- Paczula - wyjątkowo słodki zapach, o lekko korzennym aromacie. Roślina ta nazywa się brodziec paczula, a uprawiana jest m.in. w Indiach, Indonezji, Malezji i Ameryce Południowej.
środa, 16 listopada 2011
Olejki eteryczne w życiu codziennym - w gabinecie kosmetycznym
Zastosowanie aromaterapii w gabinetach kosmetycznych warto rozpocząć od zapalenia świec zapachowych, które będą witać przybyłych klientów i otaczać ich przyjemnym zapachem. Z czasem można zacząć wprowadzać małe formy masaży relaksujących lub też do klasycznych masaży twarzy czy dekoltu dodawać kroplę określonego zapachu. Poza tym olejki eteryczne stosuje się również dla poprawienia urody i kondycji organizmu. Olejki używane są do masaży, okładów, płukanek, do wdychania w formie inhalacji czy też świec zapachowych. Aromaterapia zastosowana w masażu zmniejsza cellulitis, rozstępy skórne, regeneruje naskórek, odżywia i odmładza skórę, przyspiesza odnowę biologiczną mięśni. Olejki mają różne właściwości lecznicze. Mogą działać antyseptycznie, pomagają zwalczać infekcje wirusowe i grzybicze, część z nich wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, pobudza krążenie i dotlenienie krwi. Olejki eteryczne mają szczególne zastosowanie w kosmetyce oraz w pielęgnacji skóry i włosów. Pobudzają metabolizm komórkowy i poprawiają strukturę skóry. Ich działanie odmładzające polega na przyspieszeniu tempa procesów regeneracyjnych. Wpływ olejków eterycznych na psychikę też jest różnorodny: działają relaksująco albo też pobudzająco. Wprowadzenie aromaterapii do salonów kosmetycznych zapewne umili klientkom zabiegi kosmetyczne, a także może przyśpieszyć efekty odnowy biologicznej.
Produkty aromaterapeutyczne można nabyć w sklepie Aroma Group®.
środa, 9 listopada 2011
Nuty perfum
Niejednokrotnie zdarza się nam słyszeć podczas dyskusji o perfumach słowa: „nuta głowy, „nuta serca”, „nuta bazy”, „fazy zapachu” i tym podobne wyrażenia. W tym krótkim artykule postaramy się wyjaśnić, co te zwroty oznaczają i jaką rolę odgrywają w świecie zapachów. Zacznijmy od nut zapachowych, czyli tak zwanych faz zapachu, które stanowią jedno z bazowych pojęć, kiedy mówimy o perfumach. Tak więc są to zapachy, które rozwijają się, kiedy dane perfumy będą miały styczność z naszą skórą. Według koncepcji, różne składniki perfum mają różny czas tak zwanego odparowywania z powierzchni skóry, czyli mówiąc prościej różną trwałość. Dlatego też obecnie perfumy komponowane są na zasadzie trzech kolejnych etapów, trzynutowego układu. W miarę, jak zaaplikowany zapach rozwija się na naszej skórze, uwalniają się z perfum kolejne ich składniki, które w miarę upływu czasu ulatniają się w skutek procesu utleniania. Najpierw odczuwalne są zapachy z tzw. nuty górnej (głowy), następnie te z nuty środkowej (inaczej serca), a na samym końcu z nuty dolnej (zwanej nutą bazy lub głębi).
Nuta głowy - jest nutą początkową zapachu. Składają się na nią substancje najbardziej lotne, które najszybciej odparowywują ze skóry po spryskaniu jej perfumami. Po ulotnieniu się alkoholu nuta głowy jest pierwszym zapachem, który czujemy, kiedy po raz pierwszy otwieramy flakonik z perfumami. Na skórze może być wyczuwalna kilkanaście minut, czasem nawet do pół godziny.
Nuta serca - są to składniki zapachu środkowe, które najbardziej charakteryzują dane perfumy. Najczęściej są to zapachy kwiatowe lub korzenne. Po kilkunastu minutach od aplikacji perfum na skórę to właśnie składniki nuty serca uwalniają całą kompozycję zapachów składających się na dane perfumy. Utrzymują się one na skórze do około czterech godzin.
Nuta bazy - ostatni z trzech etapów stanowią składniki perfum, które spełniają funkcję tła. Są to tak zwane „utrwalacze”, dzięki którym dany zapach utrzymuje się przez jak najdłuższy czas na naszej skórze. Dzięki nim zapach pozostaje na skórze przez cały dzień, a nawet przez kilka dni.
środa, 2 listopada 2011
Olejki eteryczne w życiu codziennym - w jacuzzi
Coraz częściej aromaterapia jest wykorzystywana do kąpieli w jacuzzi. Olejki eteryczne dodane do kąpieli sprawiają, że uzyskujemy silniejsze efekty lecznicze oraz kąpiel staje się przyjemniejsza. Salony odnowy biologicznej oraz uzdrowiska coraz częściej posiadają w swojej ofercie tzw. kąpiel perełkową z aromaterapią lub inaczej kąpiel aromatyczną. Takie kąpiele odprężają, pobudzają, wzmacniają, wspomagają podczas okresów związanych z przeziębieniem. Temperatura kąpieli wodnej powinna wahać się w granicach 35-38 stopni C, zaś sama kąpiel aromatyczna nie powinna przekraczać 20 minut.
środa, 26 października 2011
Hugo Boss, Kenzo, Lacoste
Hugo Boss - niemiecka firma produkująca odzież i perfumy. Powstała w 1923 roku, a jej założycielem był Hugo Ferdinando Boss. W czasie II Wojny Światowej firma zajmowała się głównie produkcją mundurów wojskowych dla niemieckiej armii. Obecnie jednymi z najbardziej znanych zapachów Bossa są męskie perfumy Hugo Boss no 6, potocznie nazywane po prostu „szarymi”, ze względu na kolorystykę ich opakowania. Jest to zapach niewiarygodnie uwodzicielski i pociągający. W jego skład wchodzą cytrusy, jabłka, drzewo sandałowe, drzewo cedrowe i oliwkowe. Zapach Hugo Boss no 6 to perfumy sztandarowe marki, stworzone jako zapach idealny dla każdego mężczyzny i na każdą okazję.
Kenzo - dom mody założony przez Japończyka Kenzo Takada. Linie perfum zostały stworzone w 1988 roku, kiedy to ukazała się pierwsza linia perfum marki- Kenzo Perfums, czyli między innymi Jungle- Jungle Elephant czy Jungle pour Homme. Jungle Elephant to zapach typowo letni, zmysłowy. Należy do zapachów orientalno- korzennych, dla niektórych kobiet wydaje się być na pierwszy rzut oka ciężki, ale po kilku chwilach od aplikacji w powietrzu unosi się cudowna, orientalna aura. W jej skład wchodzą mandarynka, kardamon, goździki, mango, lukrecja, paczula czy wanilia. Dodatkowym atutem tych perfum jest flakonik, ze zwieńczeniem w kształcie złotego słonika.
Lacoste – jest francuską marką odzieżową, która oprócz ubrań, sygnuje swoim logo w kształcie charakterystycznego zielonego krokodyla także okulary, perfumy, buty i inne dodatki. Firma została założona przez tenisistę, Rene Lacoste i jego współpracownika w 1933 roku. Najpopularniejsze perfumy Lacoste to męski zapach Lacoste Essential Homme, stworzony dla mężczyzn cieszących się życiem. Tradycyjny, przeźroczysty flakon zamyka w sobie zapach mandarynki, bergamotki, liści pomidora, czarnej porzeczki, róży, czarnego pieprzu, paczuli i drzewa sandałowego. W 2009 roku powstał nowy zapach Lacoste Essential Sport, z dodatkiem grejpfruta, jałowca i gałki muszkatołowej.
sobota, 22 października 2011
Szkolenie z Kosmetyków Naturalnych w Bielsku Białej
W dniu 20 Października o godzinie 18.00 w siedzibie głównej Aroma Group w Bielsku Białej odbyło się pierwsze szkolenie stacjonarne z Naturalnych Kosmetyków Exclusive. Szkolenie poprowadzili właściciele firmy Olio - producenta naszych kosmetyków naturalnych Exclusive - Państwo Joanna i Ryszard Szarfińscy.
Pani Joanna Szarfińska opowiedziała nam o niesamowitych właściwościach kosmetyków z glinki Tfal oraz ich zdumiewającym zastosowaniu. Mieliśmy również przyjemność usłyszeć kilka prawdziwych historii o tym, jak nasze kosmetyki doskonale radzą sobie z trudnymi zadaniami, jak trądzik, atopowe zapalenie skóry, pękające pięty, łupież i wiele innych. Z kolei Pan Ryszard Szarfiński opowiedział nam wiele o tradycyjnej produkcji, która wykorzystuje tylko naturalne surowce, co jest obecnie niesamowitą rzadkością.
Aktualnie w ofercie produktów Aroma Group dostępne są 3 naturalne kosmetyki Exclusive produkowane na bazie afrykańskiej glinki Tfal (Mydło z Glinki Wulkanicznej, Maseczka Oczyszczająca i Maseczka Piękności). Wkrótce dołączy do nich kolejne 5 produktów: 3 kremy i 2 szampony. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z asortymentem tych najwyższej klasy produktów naturalnych na stronie sklepu partnerskiego Aroma Group.
Pani Joanna Szarfińska opowiedziała nam o niesamowitych właściwościach kosmetyków z glinki Tfal oraz ich zdumiewającym zastosowaniu. Mieliśmy również przyjemność usłyszeć kilka prawdziwych historii o tym, jak nasze kosmetyki doskonale radzą sobie z trudnymi zadaniami, jak trądzik, atopowe zapalenie skóry, pękające pięty, łupież i wiele innych. Z kolei Pan Ryszard Szarfiński opowiedział nam wiele o tradycyjnej produkcji, która wykorzystuje tylko naturalne surowce, co jest obecnie niesamowitą rzadkością.
Aktualnie w ofercie produktów Aroma Group dostępne są 3 naturalne kosmetyki Exclusive produkowane na bazie afrykańskiej glinki Tfal (Mydło z Glinki Wulkanicznej, Maseczka Oczyszczająca i Maseczka Piękności). Wkrótce dołączy do nich kolejne 5 produktów: 3 kremy i 2 szampony. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z asortymentem tych najwyższej klasy produktów naturalnych na stronie sklepu partnerskiego Aroma Group.
środa, 19 października 2011
Olejki eteryczne w życiu codziennym - w salonie odnowy biologicznej
Zabiegani, zapracowani, przeciążeni obowiązkami i spotkaniami często zapominamy o sobie i potrzebnym nam odpoczynku i relaksie, którego w sposób naturalny domaga się nasz organizm. Na szczęście coraz częściej, w powszechnej świadomości, zaczynamy bardziej cenić zdrowy styl życia od medykamentów i pigułek. Higienicznego stylu życia nie można przepisać na receptę, ale może on stać się udziałem każdego z nas i nie musi kojarzyć się z wyrzeczeniami i leczeniem. Istnieje wiele sposobów leczenia zdrowia i dobrego samopoczucia z przyjemnością. Osiągnięcie harmonii ciała i ducha można zrealizować w salonie odnowy biologicznej poprzez odpoczynek i relaks, ćwiczenia fizyczne, masaż, zabiegi w saunie i kąpiele w jacuzzi. Zabiegi te mogą być wzbogacone darem roślinnych olejków eterycznych i ich naturalnych zapachów tak bliskim każdemu z nas. Aromaterapia - sztuka „leczenia zapachami” niosąc zapachy naturalnych olejków eterycznych wytwarzanych przez świat roślin, stanowi nieodłączny element zdrowego i higienicznego życia. Cząsteczki naturalnych substancji zapachowych niesione przez olejki eteryczne poprzez rzęski węchowe, opuszkę węchową, neuronami przekazywane są do podwzgórza odpowiedzialnego za emocje, część mózgu rejestrującego bodźce zapachowe. Dobroczynne składniki znajdujące się w olejkach eterycznych wnikając do organizmu w trakcie wąchania, podczas kąpieli i masażu przywracają harmonię i równowagę emocjonalną, tonizują nastroje, wyciszają lub stymulują, rozjaśniają umysł.
Salon odnowy biologicznej jest miejscem stworzonym dla aromaterapii wprowadzonej w formie nieskomplikowanych zabiegów relaksujących. Wśród blisko 70 roślinnych olejków eterycznych, aż kilkanaście z nich ma działanie przeciwstresowe i relaksujące. Ponieważ jednak reakcje na bodźce zapachowe są bardzo indywidualne, olejki eteryczne i ich zapachy powinny być wybierane według osobistych preferencji. Ale są olejki eteryczne uniwersalne, których zapach podoba się każdemu z nas.
W sali ćwiczeń.
W sali ćwiczeń polecam olejki cytrusowe, stosowane w kominku aromaterapeutycznym, których, dobrze nam znany zapach, przywołuje miłe skojarzenia.
Sycylijski olejek mandarynkowy ( Citrus nobilis) - uspokajający i tonizujący o łagodnym zapachu skórki owoców mandarynki. Wycisza i relaksuje.
Amerykański olejek bergamotowy (Citrus bergamia) - przeciwstresowy, zmniejsza niepokój, łagodzi wahania nastroju, o świeżym zapachu skórki owoców bergamotki.
Francuski olejek lawendowy (Lavandula angustifolia) - uspokajający, przeciwstresowy o ziołowym zapachu lawendy.
Dyskretnie nawanianie sali ćwiczeń powinno mieć miejsce raz na kilka godzin, tak aby zapach był delikatny, i nie natarczywy. 10 kropli wybranego olejku relaksującego należy wkroplić do wody w miseczce kominka aromaterapeutycznego i zapalić świeczkę. Odparowywanie olejków eterycznych trwa około 20 minut, ale świeży zapach naturalnych olejków będzie się utrzymywał przez kilkanaście godzin stwarzając atmosferę relaksu i świeżości.
Masaż relaksacyjny
Wykwalifikowany masażysta wykona masaż aromaterapeutyczny i na pewno dobierze odpowiednie olejki relaksujące. Masaż relaksujący powinien być wykonywany w jednakowym rytmie ruchów, nie może przynosić bólu i musi trwać minimum pół godziny. Masaż aromaterapeutyczny jest nie wskazany bezpośrednio po wysiłku fizycznym w siłowni czy w saunie.
Kąpiel aromaterapeutyczna.
Kąpiel aromaterapeutyczna jest przyjemnym zabiegiem rozluźniającym i relaksującym. Olejki eteryczne wkroplone w ilości 10-15 kropli do wanny ciepłej (nie gorącej) wody w trakcie kąpieli przenikają do organizmu przez skórę oraz przez drogi oddechowe. O ile w domu są warunki ku temu, aby indywidualnie dobierać dla siebie olejki eteryczne, o tyle w salonie odnowy biologicznej do jacuzzi polecam specjalny uspokajający olejek do kąpieli perełkowej o zapachu melisowo – sandałowym.
Olejki zapachowe i oleje do masażu (olej macadamia, olej z pestek winogron, olej ze słodkich migdałów) można nabyć w sklepie Aroma Group®.
W sali ćwiczeń.
W sali ćwiczeń polecam olejki cytrusowe, stosowane w kominku aromaterapeutycznym, których, dobrze nam znany zapach, przywołuje miłe skojarzenia.
Sycylijski olejek mandarynkowy ( Citrus nobilis) - uspokajający i tonizujący o łagodnym zapachu skórki owoców mandarynki. Wycisza i relaksuje.
Amerykański olejek bergamotowy (Citrus bergamia) - przeciwstresowy, zmniejsza niepokój, łagodzi wahania nastroju, o świeżym zapachu skórki owoców bergamotki.
Francuski olejek lawendowy (Lavandula angustifolia) - uspokajający, przeciwstresowy o ziołowym zapachu lawendy.
Dyskretnie nawanianie sali ćwiczeń powinno mieć miejsce raz na kilka godzin, tak aby zapach był delikatny, i nie natarczywy. 10 kropli wybranego olejku relaksującego należy wkroplić do wody w miseczce kominka aromaterapeutycznego i zapalić świeczkę. Odparowywanie olejków eterycznych trwa około 20 minut, ale świeży zapach naturalnych olejków będzie się utrzymywał przez kilkanaście godzin stwarzając atmosferę relaksu i świeżości.
Masaż relaksacyjny
Wykwalifikowany masażysta wykona masaż aromaterapeutyczny i na pewno dobierze odpowiednie olejki relaksujące. Masaż relaksujący powinien być wykonywany w jednakowym rytmie ruchów, nie może przynosić bólu i musi trwać minimum pół godziny. Masaż aromaterapeutyczny jest nie wskazany bezpośrednio po wysiłku fizycznym w siłowni czy w saunie.
Kąpiel aromaterapeutyczna.
Kąpiel aromaterapeutyczna jest przyjemnym zabiegiem rozluźniającym i relaksującym. Olejki eteryczne wkroplone w ilości 10-15 kropli do wanny ciepłej (nie gorącej) wody w trakcie kąpieli przenikają do organizmu przez skórę oraz przez drogi oddechowe. O ile w domu są warunki ku temu, aby indywidualnie dobierać dla siebie olejki eteryczne, o tyle w salonie odnowy biologicznej do jacuzzi polecam specjalny uspokajający olejek do kąpieli perełkowej o zapachu melisowo – sandałowym.
Olejki zapachowe i oleje do masażu (olej macadamia, olej z pestek winogron, olej ze słodkich migdałów) można nabyć w sklepie Aroma Group®.
poniedziałek, 17 października 2011
Konferencja online z Prezesem Grzegorzem Padowskim
Poniedziałkowe szkolenie online w dniu 17 października 2011 r. odbyło się z udziałem Prezesa firmy Aroma Group Pana Grzegorza Padowskiego. Podsumował on wyniki pracy firmy z okresu prawie 3 miesięcy, a było się czym pochwalić. Gama nowych produktów, rozbudowa biura on-line, usprawnienie pracy poszczególnych działów, nowe funkcje to tylko początek dynamicznego rozwoju Aroma Group, który właśnie się rozpoczął. Pan Grzegorz Padowski opowiedział również Partnerom uczestniczącym w spotkaniu o dalszych planach rozwoju firmy: kolejne nowe produkty w wielu segmentach, udoskonalenia, innowacyjne pomysły w branży MLM.
Co nowego czeka nas jeszcze w Aroma Group? W skrócie:
- kolejne nowe produkty: żele pod prysznic wzorowane zapachami najpopularniejszych perfum Calmeline (5 zapachów damskich i 5 zapachów męskich), kolejne kosmetyki naturalne na bazie glinki Tfal (3 kremy i 2 szampony), nowe kolory lakierów do paznokci Active Calcium, kremy do rąk (4 rodzaje) oraz kosmetyki kolorowe firmy Glazel Visage - producenta profesjonalnych kosmetyków stosowanych w wielu gabinetach kosmetycznych i studiach wizażu na terenie całego kraju.
- możliwość dostawy produktów za pośrednictwem firmy kurierskiej DHL.
- możliwość zamawiania produktów za pobraniem (styczeń-luty 2012).
- filmiki szkoleniowe z biura online.
- nowe regulaminy.
- portal aukcyjny Aroma Group.
Co nowego czeka nas jeszcze w Aroma Group? W skrócie:
- kolejne nowe produkty: żele pod prysznic wzorowane zapachami najpopularniejszych perfum Calmeline (5 zapachów damskich i 5 zapachów męskich), kolejne kosmetyki naturalne na bazie glinki Tfal (3 kremy i 2 szampony), nowe kolory lakierów do paznokci Active Calcium, kremy do rąk (4 rodzaje) oraz kosmetyki kolorowe firmy Glazel Visage - producenta profesjonalnych kosmetyków stosowanych w wielu gabinetach kosmetycznych i studiach wizażu na terenie całego kraju.
- możliwość dostawy produktów za pośrednictwem firmy kurierskiej DHL.
- możliwość zamawiania produktów za pobraniem (styczeń-luty 2012).
- filmiki szkoleniowe z biura online.
- nowe regulaminy.
- portal aukcyjny Aroma Group.
środa, 12 października 2011
Bvlgari, Chanel, Dior, Gucci
Bvlgari - perfumy tej firmy wywodzą się z Włoch. Choć Bvlgari początkowo zajmowało się produkcją wyłącznie biżuterii, dziś sygnują swym nazwiskiem także torebki, zegarki, perfumy i inne luksusowe dodatki. Najsłynniejszym spośród perfum Bvlgari jest zapach Omnia (z łacińskiego „wszystko”). Nazwę tę nosi także kolekcja tego domu mody. Perfumy Omnia są orientalne, uwodzicielskie, posiadają również oryginalny flakon- nawiązujący do jubilerskiego kunsztu całej firmy. Stworzył je A. Morillasa w 2003 roku.
Chanel - zapachy pochodzące z francuskiego domu mody Chanel, założonego przez słynną Coco Chanel. Perfumami Chanel, które zna cały świat jest bez wątpienia sławny numer 5, zapach damski, stworzony w 1921 roku. Coco Chanel ubrała ten zapach w klasyczny flakon, bez zbędnych ozdób, pełen elegancji i klasy, jak i jego zawartość, stanowiąca połączenie róży, jaśminu, irysa, ylang ylang, wanilii itd. Jedną z najsłynniejszych fanek Chanel No.5 była M. Monroe.
Dior - podobnie jak Chanel, perfumy Diora mają swój rodowód we Francji. Christian Dior założył własny dom mody w 1946 roku, a projekty sprzedawał innym domom mody już przed wybuchem II Wojny Światowej. Jednym z najpopularniejszych zapachów jest J'adore (innymi słowy „uwielbiam go”). Delikatny i subtelny flakonik zakończony jest złotą spiralą i „kroplą” perfum służącą za zatyczkę. W jego skład wchodzą między innymi brzoskwinia, gruszka, frezja, konwalia, róża, wanilia czy drzewo sandałowe.
Gucci - włoski dom mody został założony w 1921 roku w Rzymie przez Guccio Gucci. Spośród wielu perfum tej marki można wyróżnić popularne Gucci Rush czy Gucci Rush 2. Jest to zapach tajemniczy, niesamowity, mający za zadanie porywać i ekscytować, i tak właśnie jest. Do tego dochodzi opakowanie - czerwony klasyczny prostokąt. Choć mogłoby się zdawać, że jest to flakon pospolity, wśród innych perfum wygląda wyjątkowo. Zapach natomiast to połączenie gardenii, frezji, jaśminu, kolendry, wanilii i paczuli. Natomiast Gucci Rush 2 zawiera także czarną porzeczkę, piżmo i mech dębu.
Subskrybuj:
Posty (Atom)