piątek, 11 maja 2012

Aroma Group Futsal Team

Szanowni Partnerzy,

Z radością informujemy, że nasza firma została oficjalnym sponsorem czołowej drużyny I Bielskiej Ligi Futsalu. Drużyna przyjęła nazwę Aroma Group Futsal Team i otrzymała stroje sportowe sygnowane naszym logo.

Pierwsze miejsce po 17 kolejkach, Szymański liderem w klasyfikacji strzelców, drugie miejsce w klasyfikacji fair-play, drugie miejsce w klasyfikacji wszechczasów to tylko nieliczne fakty z życia drużyny, którą z przyjemnością wspieramy!

Poniżej zamieszczamy zdjęcie zespołu oraz kalendarium drużyny. Zapraszamy również do odwiedzenia i „polubienia” fanpage’a AG Futsal Team.


Kilka faktów z życia drużyny:

1999 – Data powstania drużyny (pod nazwą I.D.S.).
2001/02 – I.D.S. zdobywa pierwsze miejsce w „Lidze Towarzyskiej” organizowanej przez BTS REKORD
2001/02 – Już pod nazwą ENGAS FUTSAL TEAM debiutuje w Bielskiej Lidze Futsalu jako beniaminek zdobywa 7 miejsce w lidze liczącej 15 drużyn
2002 – Druga edycja „Ligi Towarzyskiej” i znowu podium. Tym razem sezon zakończony na drugim miejscu.
2002/03 – Drugie miejsce w BLF (17 zwycięstw, 2 remisy i tylko 3 porażki).
2003/04 – Rezultat sprzed roku powtórzony (drugie miejsce).
2004/05 – Nowy sponsor, nowa nazwa, nowe nadzieje, jednakże i w tym sezonie lepszy okazał się Lemar. Zdobywając trzecie mistrzostwo z rzędu wyrasta na głównego konkurenta naszej drużyny.
2005/06 – Ogromny sukces jakim był awans do ćwierćfinału Pucharu Polski i sklasyfikowanie drużyny na miejscach 9-11 poprawiło nastroje w zespole po niezbyt udanym sezonie (czwarte miejsce w lidze).
2006/07 – Powrót do nazwy ENGAS i na pozycję wicelidera całego sezonu. Kolejny udany udział w Pucharze Polski zakończony na 1/8 finału.
2007/08 – Bilans dziewiętnastu zwycięstw, jednego remisu i tylko dwóch porażek, nie wystarczył do zdobycia pierwszego mistrzostwa w historii zespołu. Lemar ponownie okazał się lepszy i z przewagą trzech punktów nad nasza drużyną triumfował w lidze.
2008/09 – Trzecie miejsce w BLF
2009/10 – Czwarte miejsce w BLF i Pierwsze miejsce w „Zimowym Pucharze Beskidów”
2010/11 – Kolejna zmiana nazwy drużyny. Powrót na pozycje wicelidera już jako Diament Hotele i obrona tytułu mistrza w „Zimowym Pucharze Beskidów”
2011/12 – Aroma Group Sp. z o. o. zostaje oficjalnym sponsorem Drużyny. Aroma Group Futsal Team po raz trzeci z rzędu zdobywa tytuł mistrza w „Zimowym Pucharze Beskidów” i na kolejkę przed końcem prowadzi i ma szanse na pierwszy tytuł Mistrza BLF.

W tym sezonie AG Futsal Team zawodowo zajmuje się sprowadzaniem na ziemie wszystkich tych, którzy myślą, że są w stanie rywalizować z naszą drużyną :)

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnym fanpage’u AG Futsal Team:
http://www.facebook.com/pages/AG-Futsal-Team/286216604803551

Zapraszamy do kibicowania wspólnie z nami!

wtorek, 1 maja 2012

Nowe zapachy perfum Aroma Group

Polecamy NOWE ZAPACHY perfum Aroma Group dla kobiet:

16 NEW: Be Delicious - DKNY
24 NEW: No.5 - Chanel
27 NEW: Chloe - Chloe
95: J'adore - Christian Dior
96: Miracle - Lancome
98: Loverdose - Diesel
99: Le Parfum - Elie Saab
100: Taj Sunset - Escada

Do nabycia w sklepie Aroma Group: www.aromagroup.com.pl.
Cena: 57.00 PLN za opakowanie 100 ml.


Polecamy NOWE ZAPACHY perfum Aroma Group dla mężczyzn:

40 NEW: 212 Men - Carolina Herrera
44 NEW: Red - Lacoste
49 NEW: Eternity for Men - Calvin Klein
51 NEW: Euphoria Men - Calvin Klein
53 NEW: Enfy for Men - Gucci
61: Bleu de Chanel - Chanel
62: Kokorico - Jean Paul Gaultier
63: Pasha - Cartier
64: Declaration - Cartier

Do nabycia w sklepie Aroma Group: www.aromagroup.com.pl.
Cena: 57.00 PLN za opakowanie 100 ml.

niedziela, 8 kwietnia 2012

Wesołego Alleluja!


Przyłączając się do powyższych życzeń od całego Zarządu i Pracowników firmy Aroma Group - wszystkim Partnerom - naszym wspaniałym Dystrybutorom, ich rodzinom i Klientom pragnę złożyć serdeczne życzenia: zdrowych, spokojnych, ciepłych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych. Niech te świąteczne dni będą pełne radości w sercu, uśmiechu na twarzy i pogody ducha.

Wesołego Alleluja!

Radosław Szewczyk
Lider zespołu Aroma Group

środa, 15 lutego 2012

Relaksacyjny masaż aromaterapeutyczny


Masaż relaksacyjny polega na intuicyjnym dotykaniu, głaskaniu, uciskaniu, ugniataniu czy rozcieraniu obolałych i napiętych miejsc oraz części ciała w celu zmniejszenia bólu, rozluźnienia istniejących napięć i uspokojenia osoby masowanej. W związku z powyższym masaż relaksacyjny jest w swojej istocie masażem leczniczym.





Celem zabiegu jest również zrelaksowanie osoby masowanej, uspokojenie jej, utrzymanie pełnej ruchomości stawów, a także wyrównanie krążenia energii witalnej.

Do najczęściej stosowanych obecnie masaży relaksacyjnych oddziałujących również leczniczo należą masaże: aromaterapeutyczny, energetyzujący, rytmiczny i synchroniczny.

Aromaterapia to metoda lecznicza traktująca pacjenta jako swoistą całość. Jej celem jest poprawa ogólnej kondycji organizmu poprzez przywrócenie homeostazy w ustroju. Narzędziami wykorzystywanymi w tym celu są naturalne olejki eteryczne.

Istnieją trzy drogi, dzięki którym olejki eteryczne mogą przedostać się do organizmu człowieka. Jest to układ oddechowy, gdzie za pośrednictwem naczyń włosowatych cząsteczki olejków przenikają do krwiobiegu. Jeżeli korzystamy z olejków podczas kąpieli, masażu, za pomocą kompresów, czy okładów, związki chemiczne w nich zawarte przedostają się do organizmu przez skórę. Mogą się one również przedostać przez układ trawienny, lecz ta metoda jest coraz częściej odradzana przez specjalistów aromaterapii.

Wykorzystanie olejków eterycznych w leczeniu lub wspomaganiu leczenia jest stosowane w przypadkach: bólów stawów, mięśni, głowy, napięcia nerwowego, stresu, obniżenia odporności, trudności z zasypianiem.

Podstawowym zabiegiem w aromaterapii jest aromaterapeutyczny masaż relaksacyjny, łączący lecznicze właściwości płynące z masażu z właściwościami olejków eterycznych. Masaż wpływa na cały organizm, a ciepło wytwarzane przez ręce terapeuty ułatwia przenikanie olejków eterycznych przez skórę. Dodatkowym bodźcem jest unosząca się w całym pomieszczeniu woń olejków stosowanych do zabiegu. Do relaksacyjnego masażu aromaterapeutycznego stosujemy mieszankę olejku eterycznego z bazowym w odpowiedniej proporcji. Mieszanka zapachowa uzależniona jest od rodzaju dolegliwości, ale zapach musi być także zaakceptowany przez osobę masowaną. Najczęściej wykonuje się masaż całego ciała. Czas trwania zabiegu wynosi od 45 do 70 minut, a przeprowadza się go codziennie lub co drugi dzień. Liczba zabiegów w serii uzależniona jest od indywidualnej reakcji osoby masowanej.

Przed przystąpieniem do masażu należy przeprowadzić wywiad z osobą masowaną, na podstawie którego będzie można przygotować odpowiednią kompozycję olejków zapachowych, dostosowanych do jej upodobań lub schorzenia.
Przykładowe mieszanki aromaterapeutyczne stosowane w masażu, działające leczniczo i odprężająco:

1. Kompozycja przy bezsenności: 5 kropli 
olejku lawendowego + 5 kropli olejku majerankowego + 20 ml olejku ze słodkich migdałów.
2. Kompozycja antystresowa: 4 krople 
olejku lawendowego + 3 krople olejku jałowcowego + 3 krople olejku cytronelowego + 20 ml olejku ze słodkich migdałów.
3. Kompozycja przy zmęczonych i obolałych mięśniach: 3 krople olejku bazyliowego + 3 krople 
olejku lawendowego + 2 krople olejku majerankowego + 2 krople olejku rozmarynowego + 20 ml olejku słonecznikowego.
4. Kompozycja przy kurczach łydek: 4 krople olejku cyprysowego + 3 krople olejku jałowcowego + 3 krople 
olejku lawendowego + 20 ml olejku słonecznikowego.

Relaksacyjny masaż aromaterapeutyczny rozpoczyna się w pozycji leżenia przodem od masowania kręgosłupa i grzbietu, następnie masuje się tylne strony kończyn dolnych wraz z pośladkami. Po zmianie pozycji, w leżeniu tyłem, w pierwszej kolejności wykonuje się masaż przednich stron kończyn dolnych, potem masuje się brzuch, klatkę piersiową, kończyny górne, szyję oraz twarz i głowę.

Tak więc relaksacyjny masaż aromaterapeutyczny jest świetną formą walki z napięciem, przemęczeniem i stresem. Pozwala oderwać się od codzienności, rozluźnić i ponownie nabrać sił witalnych.


środa, 8 lutego 2012

Olejki a leczenie trądziku


Olejki wydalane są z ustroju przez płuca wraz z powietrzem wydychanym, przez nerki (wraz z moczem), przez wątrobę (wraz z żółcią), przez skórę (wraz z potem i łojem). Olejki wywierają bezpośredni wpływ leczniczy na zmiany trądzikowe oraz prekursory zmian trądzikowych. Do leczenia trądziku stosuje się inhalacje lub kąpiele aromatyczne.

Aromatyczne kąpiele przeciwtrądzikoweolejek herbaciany, olejek szałwiowy, olejek tymiankowy, olejek cynamonowyolejek lawendowy, olejek jałowcowy lub olejek geranium. Do wody kąpielowej wlać łagodnie pachnący płyn kąpielowy, a następnie dolać 8-10 kropli olejku i energicznie zamieszać. Kąpiel aromatyczna powinna trwać 30 minut. Całe ciało należy obficie i często opłukiwać wodą z olejkiem.


Inhalacje: za pomocą specjalnych lampek wodnych lub olejowych należy rozpraszać zapach wymienionych wcześniej olejków lub preparatów złożonych w pomieszczeniu w którym się przebywa. Ten sam efekt można uzyskać gotując na małym ogniu wodę, do której wprowadzono uprzednio 8-10 kropli olejku. Przed udaniem się na spoczynek proponuję także zraszać pościel mieszanką olejkowo -alkoholową (alkohol czysty 40-70% w ilości 50 ml + 10 kropli olejku herbacianego lub olejku lawendowego).

Olejki przeciwtrądzikowe dostępne w 
sklepie internetowym Aroma Group ®.

środa, 1 lutego 2012

Olejki na bóle menstruacyjne


Aromaterapia może być z powodzeniem wykorzystywana do usuwania bądź łagodzenia problemów menstruacyjnych.

Przy występującej w zespole napięcia przedmiesiączkowego bolesności piersi zaleca się zimne okłady lawendowe.


Na zmęczenie, drażliwość i napięcie pomocna okaże się kąpiel z olejkami rozmarynowym, 
lawendowym i rumiankowym.

Leczenie bolesnych miesiączek polega na delikatnym masażu brzucha roztworami olejków o działaniu przeciwskurczowym np. cyprysowym, rumiankowy, jaśminowy i lawendowym.


Przy obfitych miesiączkach można delikatnie masować brzuch olejkiem różanym, geraniowym, cynamonowym lub cyprysowym, rozpuszczanym w oleju z pestek winogron lub migdałowym. (Na jeden masaż kilka kropli olejków eterycznych na łyżkę stołową oleju-nośnika).


Na ogólne dolegliwości okresu menopauzy, takie jak uderzenia gorąca, zmęczenie i rozdrażnienie, korzystnie wpływa m.in. kąpiel z dodatkiem olejku bazyliowego i cyprysowego.


Olejek lawendowyróżany i cynamonowy oraz olej do masażu z pestek winogron i olej migdałowy (ze słodkich migdałów) możesz nabyć w sklepie internetowym
 Aroma Group ®.

środa, 25 stycznia 2012

Olejki jako afrodyzjaki


Najlepszym afrodyzjakiem jest jaśmin. Jaśmin jest kwiatem nocy, a jak wiadomo najbardziej skuteczne olejki afrodyzjakowe pochodzą ze śnieżno-białych, zapylanych przez ćmy kwiatów, a jaśmin jest królem pośród nich.


Drzewo sandałowe
 jest fantastycznym afrodyzjakiem zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Znany jest od stuleci jako środek uspokajający, służący tworzeniu nastroju medytacji, spokoju, łagodzeniu napięć. Zapach olejku początkowo niezbyt mocny, z czasem nasila się.


Natomiast z liści i gałęzi drzewa cynamonowego destyluje się gęsty, płynny, ostro pachnący olejek cynamonowy, stosowany w przemyśle perfumeryjnym. Cynamon od dawien dawna używano jako afrodyzjak.

Olejek rozmarynowy jest znanym od starożytności środkiem pobudzającym i podniecającym. Był głównym składnikiem słynnej “wody królowej Węgier” leczniczych perfum, których autorką była Elżbieta Łokietkówna - Królowa Węgier w XIV wieku.

Szałwia muszkatołowa działa pobudzająco. Jest znana od starożytności m.in. jako środek pobudzający do miłości. W terapii zapachowej poleca się wyciąg z tej rośliny jako afrodyzjak.

Olejek cynamonowy i sandałowy możesz nabyć w sklepie Aroma Group®. Jako afrodyzjak polecamy również kompozycję zapachową Kamasutra - ekscytujące połączenie zapachu róży i afrodyzjaków.

środa, 18 stycznia 2012

Perfumeria online - wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy




W dzisiejszych czasach coraz częściej stajemy przed dylematem - na co poświęcić nasz wolny czas? Niejednokrotnie musimy rezygnować z czekających na nas przyjemności czy relaksu, na rzecz codziennych spraw i obowiązków, którymi są między innymi zakupy. Dlatego też tak popularne są obecnie zakupy przez Internet. Bez konieczności wychodzenia z domu, możemy kupić dosłownie wszystko, nie martwiąc się, że tracimy nasz cenny czas na bieganie pomiędzy sklepowymi półkami, aż po stanie w kolejce do kasy. Dodatkowo niejednokrotnie produkty oferowane w sprzedaży internetowej to dużo większa możliwość wyboru niż w „zwykłym” sklepie.
Jednym z rodzajów sklepów internetowych są perfumerie internetowe (perfumerie online), gdzie możemy kupować perfumy damskie, męskie, a ceny są często dużo niższe niż w tradycyjnych drogeriach, które zmuszone są do płacenia czynszu za lokal, który jak powszechnie wiadomo następnie przerzucany jest na klienta, a dokładnie na cenę perfum. Zdecydowaną przewagą konkurencyjną perfumerii online nad perfumeriami stacjonarnymi jest więc zatem możliwość sprzedaży markowych perfum o kilkanaście, a czasami nawet o kilkadziesiąt procent taniej. Taka różnica w dzisiejszych czasach jest bardzo istotna dla klientów i dlatego pojawia się coraz większa rzesza zwolenników perfumerii internetowych.
Wychodząc naprzeciw swoim klientom perfumerie online oferują obecnie wybór sposobu składania zamówień na perfumy, odpowiedni dla danej osoby. Może się to odbywać przez Internet ale również telefonicznie bądź mailowo, co zdecydowanie ułatwia i usprawnia dokonywanie zakupów. W szerokiej ofercie perfumerii internetowych każdy znajdzie interesujące go markowe perfumy, w przystępnej cenie oraz, co jest bardzo istotne, z dostawą pod wskazany adres.
Zostając klientem perfumerii online zakupów dokonuje się wygodnie, bez wychodzenia z domu bądź mieszkania, co pozwala zmniejszyć poświęcony czas i jednocześnie również wydane pieniądze. Lepiej kupować przez Internet, a zaoszczędzone pieniądze i czas spożytkować dla własnej przyjemności.

środa, 11 stycznia 2012

Olejki eteryczne w życiu codziennym - w biurze


Aromaterapia jest coraz częściej wykorzystywana w firmach. W Japonii odkryto, iż rozpylenie w biurach olejku cytrynowego, powoduje zmniejszenie ilości błędów popełnianych przez pracowników obsługujących komputer aż o 54%, a naukowcy z USA stwierdzili, że automaty na monety przyciągają o 45% więcej klientów, jeśli w powietrzu unosi się miły zapach. Badania prowadzone w Japonii wykazały także, że zapach jaśminu stymuluje elektryczną aktywność mózgu, a zapach lawendy wywołuje efekt uspokojenia elektrycznej aktywności mózgu. Także olejek miętowy korzystnie wpływa na koncentrację, niweluje zmęczenie umysłowe i łagodzi bóle głowy. Wprowadzenie aromaterapii do firm, nie tylko polepszyłoby efekty pracy, ale również może wpłynąć zachęcająco na klientów firmy przychodzących na spotkanie.

Olejek cytrynowylawendowy i inne znajdziesz w sklepie Aroma Group®.

środa, 4 stycznia 2012

Jak używać perfum we właściwy sposób?




Kiedy już wybierzemy odpowiedni dla nas zapach spośród bogatej gamy perfum, czy to damskich, czy to męskich dostępnych obecnie na rynku od razu mamy ochotę zacząć ich używać. Jednak warto zastanowić się, jak robić to w sposób odpowiedni, tak, aby pozostawały one na naszej skórze jak najdłużej i pachniały intensywnie. Dlatego warto zastosować się do kilku prostych rad, które pomogą nam cieszyć się naszym ulubionym zapachem przez jak najdłuższy czas. A oto i one:
Po pierwsze, istotną kwestią jest miejsce, a konkretniej części naszego ciała, na które perfumy są aplikowane. Jeśli zdarza się, że spryskujemy nasze ciało „gdzie popadnie”, na pewno nie wpływa to na dobre utrzymywanie się perfum, a tylko powoduje marnowanie znacznej ich części. Ważne jest też, abyśmy spryskiwali perfumami nasze ciało, a nie ubrania. Miejsca na ciele, które najlepiej „nadają się” do rozpylania na ich powierzchni perfum to między innymi: nasze nadgarstki, miejsca zagięć łokci, kolan, wewnętrzne strony kostek, strefy znajdujące się za uszami, między piersiami, kark, skronie. Są one odpowiednie, ze względu na to, iż wydzielamy tam najwięcej ciepła, dzięki czemu perfumy mają szansę utrzymać się na nich dłużej. Aby efekt był większy, możemy pomóc zapachowi się utrwalić, stosując na skórze odpowiednią bazę w postaci balsamu lub kremu.
Musimy jednak pamiętać, że w kwestii perfumowania naszego ciała najbardziej istotną sprawą wydaje się być umiar. Ważne jest, abyśmy uważali, jaką ilość perfum mamy zamiar zaaplikować naszej skórze, ponieważ możemy w łatwy sposób „przedobrzyć”, co nie będzie miłym doświadczeniem zarówno dla nas, jak i osób z którymi będziemy wtedy mieli kontakt.
Dla uzyskania optimum zapachu możemy wykorzystać metodę perfumowania ciała, która polega na rozpylaniu naszego zapachu w powietrzu i przejście przez uformowaną się w ten sposób mgiełkę. Wtedy nasze ciało zostanie pokryte perfumami w sposób równomierny. Należy pamiętać, aby również nie rozcierać perfum na skórze, ponieważ może to spowodować podrażnienia, a nie wpłynie na trwałość zapachu.
Jeśli chcemy uzyskać trwały efekt, możemy zastosować także całą linię kosmetyków o zapachu naszych perfum. Obecnie dostępne są serie obejmujące żele pod prysznic, balsamy do ciała, mgiełki, dezodoranty i oczywiście perfumy o tym samym zapachu. Takie „warstwy” zapachu na naszym ciele spowodują wzmocnienie zapachu perfum i pozwolą mu dłużej się utrzymać.