Strony
- Strona główna
- Olejki i kompozycje zapachowe
- Perfumy damskie i męskie
- Oleje do masażu
- Naturalne kosmetyki Exclusive
- Musujące sole do kąpieli
- Sole do kąpieli
- Sole do kąpieli Exclusive
- Sole do pielęgnacji stóp
- Świece zapachowe
- Naturalne kadzidła indyjskie
- Mydła w płynie
- Lista adresowa
- Plan Marketingowy
- Zestawy startowe
- Wypłata prowizji
- Zostań Partnerem Aroma Group
- Promocja
- Szkolenia online w serwisie YouTube
- Kontakt
sobota, 31 grudnia 2011
Katalog Aroma Group nr 1/2012 w sprzedaży!
Katalog Aroma Group nr 1/2012 już dostępny.
Stron: 52.
Cena detaliczna: 4,15 zł.
Cena hurtowa: 2,91 zł.
Kliknij tutaj, aby pobrać online.
Zapraszamy do obejrzenia katalogu online (pokaz slajdów).
środa, 28 grudnia 2011
Olejki eteryczne w życiu codziennym - w sali konferencyjnej
DOCEŃMY ZAPACHY NATURY W SALI KONFERENCYJNEJ
Wrażenia zapachowe z otaczającego nas świata mają ogromny wpływ na samopoczucie i stany emocjonalne, l0 milionów komórek węchowych w naszych nozdrzach reaguje bez przerwy na cząsteczki substancji zapachowych unoszące się w powietrzu. Na szczęście rejestrujemy świadomie tylko pierwsze sygnały, na które reagujemy od razu, a następnie ich odbieranie w mózgu przenosi się do podświadomości. Nie moglibyśmy inaczej funkcjonować w oceanie otaczających nas zapachów. Zapach ciepły, korzenny, leśny, zmysłowy, kobiecy, męski, zapach domu, kąpieli, kosmetyków, potraw - tak rozróżniamy zapachy i tak je nazywamy. Zawsze jest to nazwa skojarzenia z sytuacją lub partnerem, kwiatem, owocem, domem, miejscem pracy, balem itd. Zapach funkcjonuje w naszej pamięci jako skojarzenie miłe lub niemiłe, przyjazne i ciepłe lub złe, stresujące, drażniące, chłodne, przeszkadzające. Tymi skojarzeniami można sterować.
Oparta na sięgającej w prehistorię wiedzy współczesna nauka o roli zapachu obejmuje również aromaterapię - sztukę wykorzystania naturalnych zapachów. Aromaterapia to nie tylko stosowanie wonnych olejków eterycznych pozyskiwanych z roślin i odbieranie wywoływanych przez nie bodźców węchowych. Idea aromaterapii sięga głęboko w sferę psychiki człowieka, a także fizjologicznego oddziaływania składników olejków eterycznych na funkcje organizmu człowieka. Stworzenie przyjemnej atmosfery otoczenia przyjaznym zapachem to tylko jeden aspekt stosowania naturalnych olejków eterycznych.
Cząsteczki substancji zapachowych olejków eterycznych oddziałują na stany psychiczne. W zależności od doboru olejków ich składniki powodują uspokojenie, wyciszenie stresu, poprawiają koncentrację myśli, stymulują proces uczenia się i przyswajania wiedzy, pobudzają zmęczony umysł. Poprawiają zdolność kojarzenia. Te szczególne właściwości wybranych olejków eterycznych należy szczególnie docenić podczas sympozjów, konferencji, szkoleń, wielogodzinnych narad, gdy szczególnie przydatne jest skupienie, łatwość przyswajania wiedzy, refleks i dobra pamięć. Takie efekty dają między innymi:
- Chiński olejek mięty pieprzowej (Mentha piperita) o rześkim, świeżym zapachu mentolu, który poprawia koncentrację, usuwa zmęczenie pracą umysłową.
- Sycylijski olejek cytrynowy (Citrus limonum) o ciepłym, świeżym zapachu dojrzałego owocu cytryny - orzeźwia i stymuluje mikrokrążenie.
- Francuski olejek rozmarynowy (Rosmarinus officinalis) - z ziołową nutą Lazurowego Wybrzeża - stymuluje i pobudza, pokonując dekoncentrację i zmęczenie.
- Hiszpański olejek bazyliowy (Ocimum basilicum) z ziołową nutą gorącego hiszpańskiego lata przełamuje zmęczenie i odświeża.
Aby uzyskać efekt pełnej koncentracji i świeżości umysłu, wystarczy:
Wkroplić na powierzchnię wody w kominku aromaterapeutycznym i zapalić świeczkę, której płomień rozgrzeje wodę, a olejki wypełnią przestrzeń mgiełką zapachów natury. Odparowanie zawartości miseczki trwa około 20 minut.Często problem zapachowy stwarzają pomieszczenia otaczające sale - kuluary, korytarze, sale wystawowe. Do odświeżenia atmosfery i dezynfekcji powietrza wystarczy odparować (w podobnych proporcjach jak w sali konferencyjnej):
- 6 kropli olejku pomarańczowego
Zapach sycylijskiej pomarańczy skojarzony z korzenną ciepłą wonią kory cejlońskiego drzewa cynamonowego ociepli i udomowi atmosferę wnętrz hotelowych i centrów kongresowych. Dobieranie olejków eterycznych zgodnie ze sztuką aromaterapii i tworzenie oryginalnych kompozycji zapachów natury nada każdemu wnętrzu niepowtarzalny i indywidualny klimat. Do odświeżania zadymionych pomieszczeń można zastosować kompozycję zapachową Antitabak, która skutecznie neutralizuje zapach tytoniu i wypełnia pomieszczenia świeżą, aromatyczną wonią.
sobota, 24 grudnia 2011
środa, 21 grudnia 2011
Jak wybrać odpowiednie perfumy?
Wybór odpowiadającego nam zapachu perfum jest zdecydowanie trudniejszy niż może się to wydawać. Dla wielu osób stanowi on nawet swoiste wyzwanie. Nie łatwo jest bowiem po jednorazowym powąchaniu perfum stwierdzić, że są one dla nas odpowiednie. Perfumy są mieszaniną starannie wyselekcjonowanych i połączonych ze sobą w jedną całość wielu zapachów, które często różnią się od siebie w nieznacznym stopniu. Ze względu na szeroką gamę, dostępnych w wielu perfumeriach, produktów wybór całkowicie odpowiadającego nam zapachu, z którego będziemy zadowoleni aż do ostatniej kropli, nie zawsze okazuje się prosty.
Przy kupnie perfum najprostszą metodą jest kierowanie się informacjami na temat nut zapachowych już posiadanych przez nas perfum, z których jesteśmy zadowoleni. Jest bowiem duże prawdopodobieństwo, że konkretna nuta zapachowa odpowiadająca danej osobie będzie jej się podobać również po lekkiej modyfikacji, bądź pod postacią innej marki. Przykładowo osobie lubiącej zapachy z kategorii perfum wodnych (morskich), wyróżniających się charakterystyczną świeżością, której ulubionym zapachem będzie Cool Water Davidoff, powinny również przypaść do gustu perfumy o podobnej nucie, jak Acqua di Gio Armani czy też L’eau par Kenzo.
Jeśli jednak zdecydujemy się na całkowitą metamorfozę naszych perfum najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest udanie się do najbliższej naszego miejsca zamieszkania perfumerii i przetestowanie (najlepiej na własnej skórze, ponieważ papierki nie zawsze idealnie oddają konkretny zapach) paru godnych uwagi perfum. Trzeba jednak pamiętać, że próbowanie jednorazowo zbyt dużej ilości zapachów przyniesie efekt odwrotny do zamierzonego. Do perfumerii najlepiej udać się w godzinach przedpołudniowych, dzięki czemu przez cały dzień można bez pośpiechu ocenić testowane zapachy. Jeśli trafimy na odpowiadające nam perfumy, można w wolnej chwili usiąść przed komputerem i dokonać ich zakupu przez Internet, bowiem perfumeria internetowa z pewnością zaproponuje je nam w dużo atrakcyjniejszej cenie.
środa, 14 grudnia 2011
Olejki eteryczne w życiu codziennym - w zimowo-świątecznym czasie
Do pięknych zapachów świątecznych zapamiętanych z rodzinnej tradycji, przełomu roku i karnawałowych szaleństw pomogą powrócić pachnące naturalnie olejki eteryczne i aromaterapia. Możemy nasycić nasze domy i wnętrza naturalnymi zapachami olejków eterycznych przypominającymi babcine wypieki świąteczne oraz urok świeżej pachnącej jodły.
Wiek XXI jest niewątpliwym czasem nowoczesności, elektroniki, metalu i szkła, ale w polskiej tradycji Święta, uroczyste przywitanie Nowego Roku, a następnie czas karnawału świętujemy od lat podobnie uroczyście. Święta Bożego Narodzenia w gronie rodzinnym zachowując odrobinę refleksji, wyciszenia i niepowtarzalnej atmosfery ciepła i pojednania. Przywitanie Nowego Roku i zabawy karnawałowe w bardziej radosnej i wesołej atmosferze. Ale niezmiennie ten okres świąteczny, przełomu roku i karnawału przywołują z pamięci te same zapachy polskich tradycyjnych potraw, choinki, zimnych ogni i szampana. Tempo życia narzuca nam inny styl świąteczno- balowych przygotowań, bo nie zawsze mamy czas w zabieganej codzienności pomyśleć o nich wcześniej. To powoduje, że kupujemy gotowe dania, ciasta i wyciągamy z piwnicy zeszłoroczną plastikową choinkę, a na wyjściowe wieczory wychodzimy zmęczeni i zdenerwowani. Warto wiec skorzystać z aromaterapii i wkroczyć wraz z nią w świat świąteczno - karnawałowych zapachów. Do zapamiętanych z rodzinnej tradycji pięknych zapachów świątecznych, przełomu roku i karnawałowych szaleństw pomogą powrócić pachnące naturalnie olejki eteryczne i aromaterapia. Możemy nasycić nasze domy i wnętrza naturalnymi zapachami olejków eterycznych przypominającymi babcine wypieki świąteczne oraz urok świeżej pachnącej jodły. Kominek aromaterapeutyczny, w którym ciepło zapalonej świeczki nasyci zapachami olejków nasze mieszkania, przywoła zapach zimowego lasu. Światło płomienia wprowadzi i odda świąteczny nastrój choć zapomnieliśmy już o choinkach na których gałązkach pobłyskiwały świeczki, bo zastąpiły je kolorowo świecące lampki choinkowe.
Wonne naturalne olejki eteryczne lub specjalnie skomponowane ich mieszanki przywrócą te świąteczne zapachy i nastroje. 10 kropli olejku sosnowego, jodłowego lub jałowcowego, wkroplone do miseczki kominka na powierzchnię wody wypełnią całe pomieszczenie świątecznym leśnym zapachem. Zawartość kominka zużyje się po około 30 minutach i to wystarczy na cały wieczór lub świąteczny obiad. Z nauki aromaterapii wiadomo, że olejek sosnowy i jodłowy poprawiają nastrój, usuwają napięcie i zapobiegają zmęczeniu i senności. Olejki eteryczne z natury swojej są silnymi środkami bakteriobójczymi, stąd ich stosowanie nie tylko nawania, poprawia samopoczucie ale również dezynfekuje pomieszczenia zapobiegając rozprzestrzenianiu się bakterii, służy więc zdrowiu chroniąc przed infekcjami dróg oddechowych. Jeśli brak pomysłu na prezent dla rodziny lub znajomych doskonałym podarunkiem jest im kominek aromaterapeutyczny z olejkiem. Kupując kominek należy pamiętać o tym, że miseczka kominka do której wlewa się olejek i wodę musi być otwarta i łatwa do umycia, a ten warunek nie zawsze spełniają kominki o wymyślnych kształtach domków, grzybków itp. Im prostszy kominek tym lepszy.
Zapach świątecznego wnętrza to również woń goździków w piernikach, cynamonu w kompocie, skórek pomarańczy i cytryn, czy mandarynek. Aromat imbiru, kardamonu, pieprzu, gałki muszkatołowej - przypraw używanych w świątecznych daniach towarzyszy nieodłącznie spotkaniom i wizytom. Wszystkie te przyprawy zawdzięczają swój zapach olejkom eterycznym, które po wydestylowaniu z roślin znajdują szerokie zastosowanie w aromaterapii.
Oto kilka przepisów na świąteczne zapachy do zastosowania w kominkach aromaterapeutycznych:
Olejek pomarańczowy – 5 kropli
Olejek cynamonowy z kory – 5 kropli
Tak skomponowane olejki eteryczne o pomarańczowo - korzennym zapachu lekko pobudzają przy zmęczeniu, poprawiają nastrój i dezynfekują powietrze.
Olejek mandarynkowy – 5 kropli
Wiek XXI jest niewątpliwym czasem nowoczesności, elektroniki, metalu i szkła, ale w polskiej tradycji Święta, uroczyste przywitanie Nowego Roku, a następnie czas karnawału świętujemy od lat podobnie uroczyście. Święta Bożego Narodzenia w gronie rodzinnym zachowując odrobinę refleksji, wyciszenia i niepowtarzalnej atmosfery ciepła i pojednania. Przywitanie Nowego Roku i zabawy karnawałowe w bardziej radosnej i wesołej atmosferze. Ale niezmiennie ten okres świąteczny, przełomu roku i karnawału przywołują z pamięci te same zapachy polskich tradycyjnych potraw, choinki, zimnych ogni i szampana. Tempo życia narzuca nam inny styl świąteczno- balowych przygotowań, bo nie zawsze mamy czas w zabieganej codzienności pomyśleć o nich wcześniej. To powoduje, że kupujemy gotowe dania, ciasta i wyciągamy z piwnicy zeszłoroczną plastikową choinkę, a na wyjściowe wieczory wychodzimy zmęczeni i zdenerwowani. Warto wiec skorzystać z aromaterapii i wkroczyć wraz z nią w świat świąteczno - karnawałowych zapachów. Do zapamiętanych z rodzinnej tradycji pięknych zapachów świątecznych, przełomu roku i karnawałowych szaleństw pomogą powrócić pachnące naturalnie olejki eteryczne i aromaterapia. Możemy nasycić nasze domy i wnętrza naturalnymi zapachami olejków eterycznych przypominającymi babcine wypieki świąteczne oraz urok świeżej pachnącej jodły. Kominek aromaterapeutyczny, w którym ciepło zapalonej świeczki nasyci zapachami olejków nasze mieszkania, przywoła zapach zimowego lasu. Światło płomienia wprowadzi i odda świąteczny nastrój choć zapomnieliśmy już o choinkach na których gałązkach pobłyskiwały świeczki, bo zastąpiły je kolorowo świecące lampki choinkowe.
Wonne naturalne olejki eteryczne lub specjalnie skomponowane ich mieszanki przywrócą te świąteczne zapachy i nastroje. 10 kropli olejku sosnowego, jodłowego lub jałowcowego, wkroplone do miseczki kominka na powierzchnię wody wypełnią całe pomieszczenie świątecznym leśnym zapachem. Zawartość kominka zużyje się po około 30 minutach i to wystarczy na cały wieczór lub świąteczny obiad. Z nauki aromaterapii wiadomo, że olejek sosnowy i jodłowy poprawiają nastrój, usuwają napięcie i zapobiegają zmęczeniu i senności. Olejki eteryczne z natury swojej są silnymi środkami bakteriobójczymi, stąd ich stosowanie nie tylko nawania, poprawia samopoczucie ale również dezynfekuje pomieszczenia zapobiegając rozprzestrzenianiu się bakterii, służy więc zdrowiu chroniąc przed infekcjami dróg oddechowych. Jeśli brak pomysłu na prezent dla rodziny lub znajomych doskonałym podarunkiem jest im kominek aromaterapeutyczny z olejkiem. Kupując kominek należy pamiętać o tym, że miseczka kominka do której wlewa się olejek i wodę musi być otwarta i łatwa do umycia, a ten warunek nie zawsze spełniają kominki o wymyślnych kształtach domków, grzybków itp. Im prostszy kominek tym lepszy.
Zapach świątecznego wnętrza to również woń goździków w piernikach, cynamonu w kompocie, skórek pomarańczy i cytryn, czy mandarynek. Aromat imbiru, kardamonu, pieprzu, gałki muszkatołowej - przypraw używanych w świątecznych daniach towarzyszy nieodłącznie spotkaniom i wizytom. Wszystkie te przyprawy zawdzięczają swój zapach olejkom eterycznym, które po wydestylowaniu z roślin znajdują szerokie zastosowanie w aromaterapii.
Oto kilka przepisów na świąteczne zapachy do zastosowania w kominkach aromaterapeutycznych:
Olejek pomarańczowy – 5 kropli
Olejek cynamonowy z kory – 5 kropli
Tak skomponowane olejki eteryczne o pomarańczowo - korzennym zapachu lekko pobudzają przy zmęczeniu, poprawiają nastrój i dezynfekują powietrze.
Olejek mandarynkowy – 5 kropli
Olejek goździkowy z pąków – 5 kropli
Taka mieszanka o cytrusowo - korzennej nucie ma właściwości dezynfekujące, odpręża i uspokaja.
Olejek cytrynowy – 7 kropli
Olejek muszkatołowy z gałki – 3 krople
Olejki te nasycą wnętrze aurą świeżości i Dalekiego Wschodu, pozwolą usunąć zmęczenie i znużenie, przywrócą witalność.
Olejki te można również stosować w odświeżaczach powietrza, kamionkowych nawilżaczach zawieszonych na grzejnikach lub naczyniach z pot-pourii, czyli suszonymi mieszankami kwiatów. W zamkniętych zimowych wnętrzach przynoszą świeżość i aurę zapachów natury.
Do balu i przed wyjściem na uroczysty wieczór warto się przygotować i odprężyć, tak aby zabawa nie była przykrym obowiązkiem, lecz prawdziwą przyjemnością z niezapomnianymi wrażeniami. Na pewno warto wskoczyć do pachnącej kąpieli z dodatkiem wonnych olejków odprężających i relaksujących. Do wanny ciepłej wody wkroplić 10 kropli olejku drzewa różanego i 5 kropli olejku lawendowego. Piętnastominutowy relaks w wonnej kąpieli oprócz miłych wrażeń zapachowych przyniesie odprężenie i dobry nastrój. Przygotowując się do długiej zabawy zamiast kąpieli można też odprężyć się masażem z dodatkiem wonnych olejków. Olejek neroli, otrzymywany i pachnący kwiatami pomarańczy - 3 krople i olejek ylangowy z egzotycznych kwiatów kanangi - 2 krople rozcieńczone w 10 ml oleju ze słodkich migdałów usuną zmęczenie i wprawią w dobry zmysłowy nastrój. Masaż aromaterapeutyczny wymaga ręki specjalisty, ale naprawdę warto w tym dniu poświęcić pół godziny na dobry relaksujący masaż. Zmęczenie i rozdrażnienie mogą popsuć nawet najlepiej przygotowaną zabawę w wytwornym towarzystwie i miejscu.
A po balu dla osób szczególnie zmęczonych całonocną zabawą, jedzeniem i trunkami polecamy mieszkankę: 5 kropli olejku rozmarynowego i 5 kropli olejku sandałowego dla niewyspanych i skacowanych. Olejek rozmarynowy i sandałowy łatwiej pomogą pokonać skutki całonocnej hulanki.
Stosując olejki eteryczne należy pamiętać o tym, żeby zawsze były najwyższej jakości i pochodziły z pewnego źródła. To właśnie gwarantują produkty Aroma Group®, wśród których można znaleźć wiele pachnących olejków eterycznych i ich mieszanek, z których można wybrać dla siebie ulubione zapachy.
Taka mieszanka o cytrusowo - korzennej nucie ma właściwości dezynfekujące, odpręża i uspokaja.
Olejek cytrynowy – 7 kropli
Olejek muszkatołowy z gałki – 3 krople
Olejki te nasycą wnętrze aurą świeżości i Dalekiego Wschodu, pozwolą usunąć zmęczenie i znużenie, przywrócą witalność.
Olejki te można również stosować w odświeżaczach powietrza, kamionkowych nawilżaczach zawieszonych na grzejnikach lub naczyniach z pot-pourii, czyli suszonymi mieszankami kwiatów. W zamkniętych zimowych wnętrzach przynoszą świeżość i aurę zapachów natury.
Do balu i przed wyjściem na uroczysty wieczór warto się przygotować i odprężyć, tak aby zabawa nie była przykrym obowiązkiem, lecz prawdziwą przyjemnością z niezapomnianymi wrażeniami. Na pewno warto wskoczyć do pachnącej kąpieli z dodatkiem wonnych olejków odprężających i relaksujących. Do wanny ciepłej wody wkroplić 10 kropli olejku drzewa różanego i 5 kropli olejku lawendowego. Piętnastominutowy relaks w wonnej kąpieli oprócz miłych wrażeń zapachowych przyniesie odprężenie i dobry nastrój. Przygotowując się do długiej zabawy zamiast kąpieli można też odprężyć się masażem z dodatkiem wonnych olejków. Olejek neroli, otrzymywany i pachnący kwiatami pomarańczy - 3 krople i olejek ylangowy z egzotycznych kwiatów kanangi - 2 krople rozcieńczone w 10 ml oleju ze słodkich migdałów usuną zmęczenie i wprawią w dobry zmysłowy nastrój. Masaż aromaterapeutyczny wymaga ręki specjalisty, ale naprawdę warto w tym dniu poświęcić pół godziny na dobry relaksujący masaż. Zmęczenie i rozdrażnienie mogą popsuć nawet najlepiej przygotowaną zabawę w wytwornym towarzystwie i miejscu.
A po balu dla osób szczególnie zmęczonych całonocną zabawą, jedzeniem i trunkami polecamy mieszkankę: 5 kropli olejku rozmarynowego i 5 kropli olejku sandałowego dla niewyspanych i skacowanych. Olejek rozmarynowy i sandałowy łatwiej pomogą pokonać skutki całonocnej hulanki.
Stosując olejki eteryczne należy pamiętać o tym, żeby zawsze były najwyższej jakości i pochodziły z pewnego źródła. To właśnie gwarantują produkty Aroma Group®, wśród których można znaleźć wiele pachnących olejków eterycznych i ich mieszanek, z których można wybrać dla siebie ulubione zapachy.
środa, 7 grudnia 2011
Jaka jest różnica między wodą perfumowaną a wodą toaletową?
Dla części osób powyższe pytanie jest oczywiste, można nawet powiedzieć banalne. Jednak znajdą się i tacy, dla których podanie różnicy między wodą perfumowaną, czyli tzw. EDP (Eau de Parfum) a wodą toaletową EDT (Eau de Toilette) nie jest już takie proste i jednoznaczne.
Trzeba pamiętać, że woda perfumowana i woda toaletowa tego samego zapachu przez różnice w zawartości ilości olejków zapachowych nie często będą pachnieć tak samo. Wody toaletowe w znaczącej przewadze są lżejsze od wód perfumowanych, które to z kolei mają trwalszy zapach i wolniej się je zużywa. Stąd różnica w cenie, perfumerie w swojej ofercie wody perfumowane tego samego zapachu co wody toaletowe mają w wyższej cenie.
Producenci rozcieńczają olejki zapachowe w alkoholu (z dokładnością do 1%) i w zależności od tego rozcieńczenia, czyli precyzując bardziej szczegółowo od stężenia olejków, zależy do jakiej kategorii zakwalifikowany zostanie dany produkt. Następnie gotowe produkty możemy nabywać w perfumeriach, bądź też w atrakcyjniejszej cenie w perfumeriach internetowych (tzw. perfumeriach online).
W ten oto sposób można wyróżnić następujący podział „perfum”:
Perfumy - prawdziwymi perfumami tytułuje się zapachy o stężeniu olejków zapachowych w przedziale ok. 20-40%. Perfumy takie są jednak rzadkością ze względu na bardzo wysoką cenę (powyżej tysiąca złotych).
Woda perfumowana - najpopularniejszy gatunek zapachów damskich. Zawartość olejków zapachowych wynosi ok. 8-20%, co pozwala na utrzymywanie się zapachu przez cały dzień.
Woda toaletowa - jest ona najpopularniejsza wśród zapachów męskich. Przedział zawartości olejków zapachowych zawartych w wodach toaletowych jest szacowany na ok. 5-10%.
Woda kolońska - zapachy te mają stężenie olejków zapachowych na poziomie ok. 3-5%.
Nieliczna grupa producentów wyróżnia ponadto wodę odświeżającą, w której stężenie olejków zapachowych jest już bardzo niskie i mieści się w przedziale ok. 1-3%.
Subskrybuj:
Posty (Atom)