Strony
- Strona główna
- Olejki i kompozycje zapachowe
- Perfumy damskie i męskie
- Oleje do masażu
- Naturalne kosmetyki Exclusive
- Musujące sole do kąpieli
- Sole do kąpieli
- Sole do kąpieli Exclusive
- Sole do pielęgnacji stóp
- Świece zapachowe
- Naturalne kadzidła indyjskie
- Mydła w płynie
- Lista adresowa
- Plan Marketingowy
- Zestawy startowe
- Wypłata prowizji
- Zostań Partnerem Aroma Group
- Promocja
- Szkolenia online w serwisie YouTube
- Kontakt
czwartek, 30 czerwca 2011
Sposoby aromaterapii
Klasyczna AROMATERAPIA polega na stosowaniu naturalnych roślinnych olejków eterycznych w masażu - kąpieli - powietrzu
Kąpiele - jest to najprostszy i najwygodniejszy sposób stosowania aromaterapii w domu. Kąpiele z olejkami eterycznymi leczą i wspomagają leczenie chorób krążenia, skóry, bezsenności, łagodzą bóle mięśni i bóle związane z takim urazami jak zwichnięcia, pomagają w odprężeniu i relaksie, usuwają uczucie zmęczenia. Przed kąpielą aromaterapeutyczną powinnyśmy wziąć prysznic lub zwykłą kąpiel - do kąpieli leczniczej nie powinno się używać środków myjących czy pieniących. Do już napełnionej wanny wkrapiamy od 5 do 15 kropli jednego lub kilku olejków i dokładnie mieszamy go z wodą. Silnie stężone olejki możemy rozcieńczyć olejem kokosowym. Pozwoli to na lepsze nawilżenie skóry. Dla poprawy działania kąpieli, przy wannie możemy zapalić świece zapachowe lub kadzidełka. Długość samej kąpieli terapeutycznej to 10 - 30 minut. Po kąpieli wcieramy w ciało balsam z olejkami. Wskazany jest również masaż. Takich kąpieli możemy zażywać w zależności od naszych potrzeb, nawet kilka razy w tygodniu.
Masaż - masaż z zastosowaniem olejków ma działanie relaksujące, pomaga w uwolnieniu się od nadmiernego napięcia mięśni, poprawia krążenie krwi i ogólne samopoczucie. Aby sporządzić olejek do masażu mieszamy od 5 do 15 kropli olejku eterycznego z 25 ml naturalnego oleju roślinnego najlepiej migdałowego lub kokosowego. Olejek do masażu należy przechowywać w buteleczce z ciemnego szkła, w ciemnym i chłodnym miejscu (ale nie w lodówce). Przystępując do masażu nacieramy dłonie olejkiem i masujemy wybrane miejsca np. kark, barki, ramiona, plecy wcierając w nie olejek. Po masażu odpoczywamy przez kilkanaście minut i pozwalamy, aby skóra wchłonęła olejek potem możemy umyć ciało, wziąć prysznic lub kąpiel.
Inhalacje - najwygodniejszą, najpopularniejszą i bardzo estetyczną formą inhalacji są kominki aromaterapeutyczne. Ciepło świeczki podgrzewa miseczkę z mieszanką olejku (około 5 kropli) i wody (musi być przegotowana i gorąca), co powoduje odparowanie olejku i jego rozproszenie się w pomieszczeniu. Podobny efekt można uzyskać używając do inhalacji ceramiczny pierścień na żarówkę. Do kanalika pierścienia wlej 4-6 kropli olejku eterycznego i umieść go na zapalonej żarówce. Pod wpływem ciepła z żarówki olejek w pierścieniu paruje. Używaj w pokojach, gdzie są chorzy lub aby wzmóc koncentrację podczas nauki i pracy. W ten sposób usuniesz nieprzyjemny zapach i uzyskasz miłą atmosferę oraz poczucie komfortu.
Kompresy - można stosować zimne lub ciepłe kompresy. Do mieszanki z wodą dodaj 2-5 kropli olejku eterycznego. Zamocz bawełnianą ściereczkę w przegotowanym płynie i przyłóż do chorego miejsca. Kompresy ciepłe stosujemy na artretyzm, bóle mięśni, nerwobóle, bóle menstruacyjne i stany zapalne skóry. Kompresy zimne - bóle głowy, oczy, siniaki, stany napięcia. Przy skurczach kolce, opuchliznach, urazach stawów i stłuczeniach można zacząć od ciepłego kompresu, a zakończyć na zimnym.
Kadzidełka bambusowe - bardzo starym sposobem aromatyzowania powietrza są kadzidełka bambusowe, cieniutkie pałeczki oblepione pachnącą żywicą z dodatkiem węgla drzewnego, zmielonego drewna sandałowego i olejków eterycznych. Kadzidełko pali się około 30 minut. Można sobie wybrać ulubiony zapach, zawsze jednak towarzyszyć mu będzie aromat drewna sandałowego. Są kadzidełka z kompozycją zapachów o szczególnym działaniu, np. odprężającym, sprzyjającym kontemplacji lub koncentracji.
Pot-pourri - w mieszkaniu warto ustawić pot-pourri. To nasączona wonnymi olejkami dekoracyjna mieszanina płatków kwiatowych, liści, suszonych owoców. Na trzy, cztery garście mieszanki stosuje się około 20 kropli. Kiedy zapach zanika, potpourri skrapiamy ponownie.
Do aromaterapii polecamy olejki eteryczne Aroma Group®.